Blog

 • 28/03/2022 0 Komentarze
  Wibroizolatory a wibracje maszyn przemysłowych

  Dlaczego urządzenia podczas pracy wytwarzają drgania? Ponieważ zachodzą w nich różne procesy fizyczne i chemiczne – spalanie w silnikach, obroty w wirniku, tarcie pomiędzy poszczególnymi elementami i wiele innych pokrewnych zjawisk. Wibracje generowane przez maszyny przemysłowe nie są obojętne dla otoczenia. Przenoszą się na budynki, sprzęty, konstrukcje oraz żywe organizmy, na ludzi i zwierzęta. Towarzyszą im również nieprzyjemne dźwięki, potęgujące natężenie hałasu.

  Dowiedz się więcej
 • 17/03/2022 0 Komentarze
  Wibroizolatory jako podstawki pod tokarkę

  Naturalnym zjawiskiem jest, że tokarka podczas pracy generuje drgania, które wpływają na całe otoczenie - podłoże, budynki znajdujące się w pobliżu, inne urządzenia czy wreszcie organizm ludzki. Powtarzające się wibracje mogą prowadzić do uszkodzeń materiałów oraz negatywnego wpływu na zdrowie pracowników. Dlatego niezmiernie ważną sprawą jest stosowanie odpowiednio dobranych podstawek pod tokarkę - wibroizolatorów.

  Dowiedz się więcej
 • 16/12/2021 0 Komentarze
  Gięcie blach - jak przebiega i czym się je robi?

  Gięcie blachy to jeden z popularniejszych i częściej stosowanych procesów związanych z plastyczną obróbką metalu. Jej celem jest nadanie materiałowi pożądanego kształtu. Technologia jest często wykorzystywana m.in. ze względu na rewelacyjne efekty, jakie daje oraz dużą dostępność do usługi. Dzisiaj przyjrzymy się całemu procesowi i poznamy lepiej powszechnie stosowaną metodę obróbki plastycznej metali.

  Dowiedz się więcej
 • 16/12/2021 0 Komentarze
  Prasy mimośrodowe - zasada działania i możliwe zastosowania

  Maszyny w przypadku obróbki metali mają kluczowe znaczenie. To w końcu dzięki ich obecności możliwa jest praca z trudnym materiałem. Istnieje wiele rodzajów sprzętu, który może nam pomóc w nadaniu odpowiedniego kształtu i formy metalowym rurom, prętom czy blachom. Jednym zaś z popularniejszych jest prasa mimośrodowa, która znajduje się na wyposażeniu wielu warsztatów i zakładów pracy. Przyjrzyjmy się jej zaletom i działaniu.

  Dowiedz się więcej